Menu

En İyi Baskül Tavsiye

Tartı tavsiyeleri arayışında iseniz en iyi baskül adlı yazımızda en iyi baskül markaları ve en iyi akıllı baskül hangileri sizin için yanıtladık.

en iyi baskül

Gelişen teknoloji sayesinde tartılar da “akıllı” unvanını aldı ve ağırlık ölçüm cihazı olmanın ötesinde kilo kontrolünde etkili birçok parametreyi de ölçen cihaz haline geldi. Siz de baskül satın almayı planlıyorsanız öncesinde en iyi baskül tavsiyeleri verdiğimiz bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Akıllı tartı olarak da ifade edilen baskül modelleri, istikrarlı kilo ölçümü konusunda en büyük yardımcıdır. Fazla kilolardan kurtulmak hem iyi görünmeyi hem de sağlıklı kalmayı sağlar. Özellikle de diyet sürecine giren kişiler en kullanışlı baskül ve en iyi tartan baskül hangisi sorusuna yanıt arar. Siz de baskül önerileri ve modellere yapılan yorumlar doğrultusunda baskül satın almak istiyorsanız aradığınız soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Baskül Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baskül modellerine ilişkin tavsiyelerimize geçmeden önce merak konusu olan baskül hangi zeminde doğru tartar sorusunu yanıtlayalım ve baskül çeşitleri hakkındaki detaylara değinelim. Baskülü, karşılaştırmalı sonuç yaparak diyet sürecinize devam etmek için kullanıyorsanız farklı zeminlerde ölçüm yapmamalısınız. En doğru sonuç için düz parkede baskülün yerini sabitlemelisiniz.

Baskül modellerinde dijital, analog ve olmak üzere üç farklı çeşit vardır. Genellikle tek işlevi kilo ölçümü yapmak olan anolog ve klasik dijital tartı modelleri kullanılır. Bluetooth bağlantılı tartılar, telefona indirilebilen mobil uygulama sayesinde kullanılır.

Özellikle son dönemlerde vücut analizi baskülü ilgi görmekte. Vücut analizi yapan modeller kilonuzu, yaşınızı ve cinsiyetiniz ve kilonuz doğrultusunda kas, yağ, su ve kemik kütlesi için sonuç verir. Yağsız doku kitlesi ve yağın elektriksel geçirgenlik farkı doğrultusunda yaklaşık hesaplama yapan modeller de mevcut.

Kilo ölçümünü hafızaya alan modeller ve günlük kalori hesabı yapan modeller kilo takibi sürecinde kolaylık sağlar. En iyi baskül modeline karar verirken cihazın bahsettiğimiz ölçümleri yapabilmesi kadar tartım kapasitesini, otomatik kapanma özelliği bulunup bulunmadığını ve tasarımını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bazı baskül modellerinde kalem pil yerine CR 2032 batarya kullanılır. Bu batarya türünün kullanıldığı tartıların bataryasını değiştirmek istediğinizde pile ulaşmanız kalem piller kadar kolay olmayabilir. 42 ve üstü ayak numarasına sahipseniz yüzey alanı küçük olan modelleri tercih etmemelisiniz.

Bluetooth bağlantısı olan basküller avantajlı olur; fakat mobil uygulamanın kullandığınız telefonun işletim sistemiyle uyumlu olması gerekir. Cam yüzeye sahip olan basküller daha kolay temizlenir ve daha uzun ömürlü olur. Baskülünüzü uzun yıllar kullanabilmek için paslanmaz çelik veya cam malzemeden üretilmiş modelleri tercih etmelisiniz. Ayaklarında plastik kaplama olan baskül modellerini uzun süre kullanmanız mümkün olmayacağı gibi doğru ölçüm sonucu almanız zorlaşacaktır. Dayanıklılık açısından en iyi baskül temperli cama ve çelik kasaya sahip olan modellerdir.

En İyi Baskül Önerileri

Medisana, Sinbo, Vestel, Beurer, Goldmaster, Arzum, Xioami ve Fakir şeklinde sıralayabileceğimiz en iyi baskül markaları, tasarım ve işlev bakımından farklılık gösteren tartı modelleri sunar. Baskül fiyatları da tasarım ve işlevsel özellikler doğrultusunda değişiklik gösterir. Elbette bu çeşitlilik karşısında modeller arasında seçim yapmanız zorlaşabilir. Baskül tavsiye ve yorumlarımızla kararınızı kolaylaştırıyoruz.

Tartı Tanita Vücut Analiz Cihazı ve Akıllı Tartı

Japon teknolojisinin dayanıklılık güvencesi ve Türkiye’de 20 yılı aşkın yerleşik teknik servis garantisi ile Tartı Tanita, PubMed verilerine göre dünyada ürünleri üzerinde 500’den fazla akademik çalışma ve bilimselliği ispatlanmış tek vücut analiz cihazı markasıdır.

Tanita akıllı tartılar; impedance BIA Analiz Tekniği ile ölçüm yaparak kilo, yağ oranı, toplam vücut sıvısı, kas kütlesi, bazal metabolizma hızı, iç yağlanma derecelendirme, biyolojik vücut yaşı, fiziksel aktivite derecelendirme sonuçlarını sizlere verir.

Ayrıntılı bilgi için: Tanita Akıllı Tartılar

Beurer Bf 1000 Banyo Baskülü

Beurer Bf 1000, biraz daha profesyonel bir model. En iyi banyo baskülü olarak önerdiğimiz Beurer Bf 1000, elbette diğer baskül modellerinden biraz daha yüksek fiyat etiketine sahip. Ancak bu model, mavi aydınlatmalı ekranında pek çok detayı gösterir. Kilonuzun yanı sıra vücut yağı, viseral yağ ve vücut suyu, kas yüzdesi, kemik kütlesi ve kalori gereksinimlerini de öğrenmenizi sağlar. BMR (Temel Metabolik Hız) ve AMR (Aktif Metabolik Hız) hesaplaması da yapar.

Arzum AR553 Fitsense Vücut Analiz Baskülü

Geniş aileyseniz tercih edebileceğiniz modellerden biri de 8 farklı profil oluşturma imkânı tanıyanArzum AR553 Fitsense. En iyi baskül önerilerimizin arasında yer almasının asıl nedeni ise yağ, kemik ve kas oran analizi de yapabilmesi. Sonuçları geniş ekranında net şekilde görebilirsiniz. Cihazın dekoratif olmasını da önemsiyorsanız metalik renkli bu modeli tercih edebilirsiniz.

Vestel V-Fıt Akıllı Tartı

Baskül kullanımında önceliğiniz tartım kapasitesiyse 180 kiloya kadar tartım yapabilme potansiyeliyle öne çıkan Vestel V-Fıt Akıllı Tartı modeli sizin için en iyi baskül modelidir. 100 gram hassasiyetiyle ölçüm yapan akıllı tartı, 10 kişinin bilgilerini hafızasında tutabilir. Kilonuzla birlikte vücut kitle endeksinizi de ölçer. Bu baskülü kullanarak kemik, kas ve yağ ile bazal metabolizma hızını ölçebilir ve ölçüm sonuçlarını mobil uygulama aracılığıyla telefonunuza aktarabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Vestel Akıllı Tartı

Xiaomi Mi Akıllı Bluetooth Tartı

Telefondan kilo takibi yapmak istiyorsanız MiFit uygulamasıyla birlikte kullanabileceğiniz Xiaomi Mi modelini tercih edebilirsiniz. Xiaomi Mi markasının bu modeli, hassas basınç sensörüne sahip. Çelik kasası sayesinde uzun süre kullanabilirsiniz. Cihaz, hassas basınç sensörü sayesinde stabil ölçüm yapar.

Sinbo SBS-4450 Banyo Baskülü

Ayak numaranız küçük olduğu için yüzeyin küçüklüğünü sorun etmiyorsanız Sinbo’nun SBS-4450 modelini tercih edebilirsiniz. Diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olan bu modelin öne çıkan özelliği sıcaklık göstergesinin de olması. Aşırı yüklenme göstergesi sayesinde yük fazla gelince bildirimde bulunan cihaz, 180 kilograma kadar ölçüm yapar.

Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü

Fakir Hercules için uygun fiyat etiketine sahip en iyi vücut analiz baskülü diyebiliriz. 2 kişilik hafıza kapasitesine sahip olan model, 100 gram aralığında hassas ölçüm yapar. Baskülün hem günlük kalori ihtiyacınızı göstermesini hem de vücudunuzdaki yağ, kemik, su ve kas oranlarını göstermesini istiyorsanız tek dokunuşla açılıp kapanan bu modeli tercih edebilirsiniz.

Medisana 48435 Vücut Analizli Cam Baskül

Vücut analizi de yapabilen cam baskül istiyorsanız fiyat performans ürünü diyebileceğimiz Medisana 48435’i tercih edebilirsiniz. 150 kg kapasiteli baskül vücudunuzu yağ, kas, kemik bakımından değerlendirir. En iyi baskül modellerinden biri olan bu baskül, temperli camı sayesinde dayanıklıdır.

Goldmaster Sportive IN-6105 Vücut Analizli Baskül

6 mm temperli camıyla dayanıklılık garantili olarak karşımıza çıkan bu modeli tek tuşla rahatlıkla kullanabilirsiniz. 180 kiloya kadar ölçüm yaparak yüksek kiloya sahip kişiler için iyi bir alternatif oluşturan model, 10 kişinin verisini hafızada tutar. Bu modeli kullanarak kilonuzun yanı sıra yağ, kas, kemik ve su oranını da ölçebilirsiniz.

En İyi Baskül; Uzman Görüşü

Baskül satın almadan önce hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini paylaştık ve piyasada öne çıkan en iyi baskül modellerini tavsiye ettik. Baskülün doğru model olması, ihtiyaçlarınızı karşılaması ve uzun ömürlü olmasıyla ilgilidir. Sizin için en iyi baskül yağ ölçen model olabileceği gibi tartım kapasitesi 150 kilogramın üzerindeki model de olabilir.

Baskül seçiminde en hassas nokta kullanım amacınızı belirlemeniz. Diyet sürecindeyseniz kalori hesaplama özelliği olan modelleri; sporla ilgileniyorsanız ve vücudunuzdaki yağ ile kas oranını da takip etmek istiyorsanız vücut analizi yapan baskül tercih etmelisiniz.  

Elbette ailenin tüm fertleri için ayrı baskül satın alamayabilirsiniz. Bu durumda çok sayıda kişi için profil oluşturma imkanı tanıyan modelleri tercih edebilirsiniz. Desenli tartı modelleriyle tartının banyo dekorasyonuyla uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Banyonuz küçükse fazla yer kaplamayan modelleri tercih etmelisiniz. Sağlığınıza dair tüm değerleri detaylı kontrol edebilmek için akıllı saat veya akıllı bileklik de satın alabilirsiniz. Bu sayede sağlığınızı tamamen kontrol altında tutarak daha kaliteli bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Yorum Yap

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.

Exit mobile version